Yağlı Saçlar İçin Neler Yapılabilir?

Yağlanan, ağırlaşan saçlar çok fazla kişinin yaşadığı bir sorun. Yağlanma problemi yaşayan, ağırlaşan saçların için neler yapabileceğini maddeler halinde ele aldık. Bazı dönemlerde, mevsim geçişlerinde, hormonel durumlarda ve saç derinizin yağ dengesini bozan ürün kullanıldığınızda yağlanma problemi yaşarsınız. Yağlı saç hissi saçınızı ağırlaştırırken, sönük görünmesine de sebep olur.

Saç yağlanması herkesin yaşadığı bir sorun olsa da bazı insanların diğerlerinden daha fazla sebum üretmesi, saçlarının daha ‘yağlı’ görünmesine yol açar.

Yağlı saçlara özel kullanılan şampuanları tercih etmelisiniz.

Saçınızı iyice durulamak ve şampuanı masaj yaparak uygulamak çok önemlidir. Saç kremi uygulamaya değinecek olursak saç diplerine değil uçlarına sürmeye özen göstermek de bir başka önemli etkendir.

Yağlanması sorununun nedenlerini aşırı terleme, hava kirliliği ve sigara içilen kapalı alanlarda bulunmak olarak sıralayabiliriz. Sağlıklı beslenme ve bol su içmek yağlanma probleminin önüne geçebilir.

Saçınızı her gün yıkamak saç derinizde bulunan ve saça faydalı olan yağın dengesini bozabilir. Bunun sonucunda saçlarınızın daha da yağlanmasına neden olabilirsin.

Çok yüksek ısıda şekillendirilen saç ekstra yağlanır.  Saçlarını ısıyla şekillendirmeye ara verdiğinde daha geç yağlandığını fark edeceksin. Saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine doğal haline bırakmayı denemelisin.

Bizim size önerimiz Kerastase Fusio Scrub  🙂 Her tür saç  yapısı ve hatta hassas ciltler için tatlı portakal kabuğu ile yatıştırıcı etkili detoks efekt formülü ile cildi temizler ve anında saçlara canlılık verir. Rahatlatıcı etkisi zamanla devam eder, saça parlaklık ve yumuşaklık verir.  Cildin can sıkıcı kuru ve tahriş edici etkisini ortadan kaldırarak yumuşaklığı garanti eden yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği vardır.

İletişime Geç
Merhabalar,

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?