Sonbahar gelinlerine makyaj önerileri!

Yaza veda, sonbahara merhaba… Yaz sezonu düğünleri çoğu zaman revaçta ancak bu özel günü sonbahar modu ve serinliğinde gerçekleştirmek isteyenlerin sayısı da yadsınamayacak kadar çok. Sonbaharın ruhuna ve dokusuna uyum sağlayarak gelin olmak isteyenlerin makyajları da dikkat çekici ve göz alıcı olmalı! Sonbahar gelinlerinin dikkatine, makyaj konusunda fikir sahibi olmanız için birkaç tüyo sıralıyoruz! 

● Yakında serinlemeye başlayacak olan hava ile koyu tonlar da kendini göstermeye başlayacak. Kuruyan yaprakların verdiği ilhamla kahverengi bazlı tonların cezbedici etkisi yeniden boy gösterecek. Far tercihlerinizde kahverengi, bej gibi toprağın gücünü temsil eden tonlardan ilham alabilirsiniz. 

● Bu renk tonları benim için asla yeterli olmaz, daha cesaretli bir şeyler lazım diyen bir gelin olacaksanız koyu mor, bordo, lacivert ya da kiremit renklerinin dikkat çekici tonlarının kapısı sizin için her zaman açık olacak!

● Zevkler ve renkler tartışılmaz… Önerdiğimiz renkler yerine daha ışıltılı ve göz alıcı bir tercih yapmak istiyorsanız altın, bakır, turuncu vb. renk ve ton geçişleriyle kurumuş sonbahar yapraklarını andıran bir stil yakalayabilirsiniz. 

● İstediğiniz tonu bir türlü zihninizde canlandıramıyorsanız renklerin sihirli dünyasında bir keşfe çıkabilirsiniz. Özellikle far paletinde sevdiğiniz renkleri birbirleriyle karıştırarak yeni bir yorum yakalayabilirsiniz. 

● Koyu tonlardaki iddiayı gün yüzüne çıkarırken, gelin makyajında dengeyi sağlamak en önemli adımlardan biri olacak. Bu nedenle özellikle far konusundaki koyu tercihlerde nude tonların dengeyi sağlayabilmesi önemli. Soft geçişlerle koyu ve nude arasındaki uyumu daha iyi yakalayacaksınız. 

● Diğer bir seçenek olarak daha naif bir görünüm yakalamak için koyu renkli far dokunuşu dağıtılarak uygulanabilir. Homojen görünüm için farın dikkatli dağıtıldığından ve dengeli gözüktüğünden emin olmanız gerekir! 

● Koyu göz makyajınıza eşlik edecek noktasal ışıltılar doğallığı yakalamanıza yardımcı olacak. Örneğin göz pınarlarınıza highlighter uygulayarak minik bir ışıltı görüntüsü katabilirsiniz.

İletişime Geç
Merhabalar,

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?