Saç Kesimi ve Bakım Önerileriyle Canlı ve Sağlıklı Saçlar

Saçlar.. Her kadının bir kadının en çarpıcı aksesuarıdır. Peki, saçlarınızı ne sıklıkla, ne kadar kestirmen gerektiğini biliyor musun? Sağlıklı bir saç görüntüsü istiyorsanız haftalık saç bakımlarınızı düzenli yaptıktan sonra ortalama 2 ayda bir saç uçlarının kesilmesi yeterli olacaktır. Saç kesimi saçın uzamasından daha çok kesilen saç daha bakımlı görünmesiyle alakalıdır. Dış etkenlere maruz kalan saçlar maalesef zamanla yıpranır ve soluk görünür. Bunu önlemek için saç bakım ve kesim rutininizi aksatmamalısınız.

Saç kesildiğinde gürleşir ve uzar gibi doğru bilinen yanlışlara değinecek olursak, saçın kesilmesi, kolay şekil almasını ve daha bakımlı görünmesini sağlar ama saçınızı gürleştirmez. Saçın gürleşmesi için kökünü canlı tutmanız gerekmektedir. Ancak saç kesilmesinde dökülmesi azalabilir ve saç ucu kırıkları giderilebilir. Bu da saçınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Saçınıza her hafta ihtiyacı olan maskeyi uygulamanızı öneriyoruz. Maske uygulaması saçınızın kaybettiği nemi geri kazandırırken ve saçınızın canlı görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saçınızın doğal parlaklığı korumak için çok sıcak su ile duş almamaya özen göstermelisiniz.

Yediğiniz besinlerin saç sağlığı üzerinde etkisi oldukça fazladır. Protein, saçın yapı taşıdır çünkü saçlar da keratin proteininden oluşuyor. İhtiyacınız olan bir diğer besin maddesi demir, saçın enerji kaynağıdır. Saç dökülmelerinin önemli bir kısmı da demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. O yüzden ihtiyacınız olan bu besinleri yeteri kadar almalısınız.

Size Önerimiz Fibre Clinix Hydrate Nemlendirici Bakım: Kuru ve kırılgan saçları hedef alır. Squalane Complex formülü, nem seviyesini dengeler ve esnekliği arttırmaya yardımcı olur. Fibre Clinix salon bakım servisinin etkisini daha uzun süreli hale getirir. Hafif formülü sayesinde saçınızı ağırlaştırmaz. Saçınızı nemlendirir ve kuru saç hissini önler. Saçlar hareketli, parlak, yumuşak ve esnek hale gelir.

Fibre Clinix Hydrate Bakım Rejimiyle Tanışmak İçin Tıkla!

İletişime Geç
Merhabalar,

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?