Manikür Uygulaması ve Trend Nail Art Uygulamaları

Kadınlar tırnaklarının bakımlı görünmesi önemser. Günümüzde sadece kadınların değil erkeklerin de manikür uygulamasını düzenli olarak yaptırdığını biliyoruz. Gerek görünüm gerek sağlık açısından ellerimize iyi bakmalıyız. Temiz ve bakımlı eller her zaman dikkat çekici çok önemli bir detaydır. Kendinizi anlatırken, bir iş yaparken en çok elleriniz dikkat çeker değil mi? Ayrıca dış görünüm konusunda sizin hakkınızda bilgi verdiğini de unutmamalısınız. Tırnak yapısına göre uygulanan manikür uygulaması kişiye göre değişse de iki haftada bir mutlaka uygulanmalıdır. Tırnak etlerinin uzaması da kişiden kişiye göre değişmektedir. 

Her kişinin saç yapısı birbirinden farklı olduğu gibi tırnak yapısı da birbirinden farklıdır. Oval, kare oval, yuvarlak, kare, sivri uçlu olmak üzere birçok tırnak yapısı vardır. Törpüleme işlemi elbetteki tırnak yapınıza göre yapılmalıdır çünkü tırnak yapınıza uygun olmayan manikür işlemi şekil bozukluklarına neden olabilir. 

Manikür işleminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Manikür işlemi yaptıracağınız yerin hijyen koşullarına uyması kesinlikle çok önemlidir. İşlem sırasında kullanılan ekipmanların size ait olması çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Aksi takdirde birçok istenmeyen hastalık bulaşması olası bir durumdur. Eğer kişisel aletleriniz yoksa yaptırdığınız yerin her işlem sonrası ekipmanları sterilize ettiğinden emin olmalısınız. 

Çok keskin, yeterince profesyonel olmayan aletler tırnak etinize zarar verebilir. Ayrıca aletlerin manikürünüzü yapan kişinin eline uygun olması da önemli bir noktadır. 

Trend nail art uygulamalarına ve hoşunuza gidebileceğini düşündüğümüz modellere göz atmaya ne dersin?

Her moduna uygun uzun süre kalıcı Opi renklerini keşfetmek için tıkla 🙂

İletişime Geç
Merhabalar,

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?