Bir kırmızı halı hikayesi…

Görkemli bir açılış, göz alıcı bir kırmızı halı geçidi. 30 Ağustos’ta açılışını yapan Venedik Film Festivali’nin birkaç günde her yanımızı sardı. Kim ne giymiş, saçı nasıl, makyajı güzel mi derken bir bakmışız festival bitmek üzere! Kırmızı, siyah, gold renkli stillerin hakim olduğu kırmızı halı geçidi hepimizi büyüledi. Ama bir tek renkler değil saç ve makyajlarda yakın markajımıza takıldı. Özellikle saç stillerinin oldukça doğal oluşu eğey dikkatimizi çekti. Düz-dağınık fönler, sanki evde yapılmışcasına doğal toplamalar ya da bir sanat eseriymişçesine emek verilmiş ve daha önce görülmemiş topuzlar. Ama bir o kadar dikkat çekici ve cezbedici makyajlar gördük. En beğendiğimiz saç ve makyaj stillerini sıralamaya başlıyoruz!

Adriana Lima

Her daim güzelliğiyle gönüllerimizde en sağlam yeri alan Adriana Lima, güzelliğine epey güvenmiş olacak ki “Sadece bi’ fön yeter…” demiş. Dolgun ve hacimli saç yapısı, koyu tonla bir araya gelince ortaya oldukça “tok” bir görünüm ortaya çıkmış. Toprak tonlarındaki makyajı da bu tokluğua uyum sağlamış ve yüz hatları, bakışları daha da keskin hale gelmiş. Aslında geçiş yapan mevsime erkenden uyum sağlamış. Ekim, kasım aylarına girmeden önce minik bir sonbahar tüyosu vermiş. Her halinle güzelsin Lima, ne yapsan oluyor! 🙂

Barbara Palvin

Doğallık ve abartı arasında bir çizgi çizebilir misiniz diye sorsalar kuşkusuz Barbara Palvin’in bu görünümünden bahsederdik. Kendisi bebek yüzlü, bu konuda hemfikiriz değil mi? Bebek yüzüne de çoğunlukla şeftali ve pembe tonlardaki makyajlar çok güzel gidiyor. Göz makyajını biraz belirgin hale getirince, bir anda sizi içine alan gözleri daha da cazibeli hale geliyor. Burası tamam, şimdi saç meselesine gelelim. Venedik Film Festivali’ndeki saç stilini defalarca inceledik, kesimine ve toplanma şekline hayran kaldık. En çok da bu stili kendine yakıştırma tavrına bayıldık. Dağınık, sanki hiç uğraşılmamış görüntüsünün altında aslında “dikkat çekmek isteyen” bir tavır var. Kaizen bunu beğendi! 🙂

Camila Mendes

Dedik ya bazı toplamalar oldukça salaş diye… İşte örneği! Camila Mendes’in ortadan ayrılmış ve iki yana bırakılmış parçaları bizi biraz maziye götürdü. Bir Barbara Palvin topuzu değil ama bu model de kendini gösteren stiller arasında. Topuz kısmındaki doğal dokunuşlar ilk bakışta kendini belli ediyor. Hem uğraşmışlık hem de bırakmışlığın resmedilmiş hali diyebiliriz!  

Madisin Rian

Konumuz makyaj. Işıltılı, renkli, dikkat çekici ama nasıl doğal, nasıl abartısız ve kendini yine de belle eden? Göz farı ve ruj arasındaki uyumda kendimizi kaybettik, bulamıyoruz… Pembe, mavi ve koyu yeşil arasında gidip gelen, beliren far tonları ilk bakışta makyaja hayran kalmamıza yetti!

Sydney Sweeney

Şimdi biraz zerafetten ve romantiklikten bahsedebilir miyiz? Sydney Sweeney’nin Venedik Film Festivali stili sanki birkaç gün önde İspanya’dan Venedik’e gelmiş gibi değil mi? Biz bu tavrı epey beğendik. Katlı kesim saçlarında abartısız topuzu ve klas makyajı da stilinin tamamlayıcısı niteliğinde! Ee, ne de olsa kırmızı rujun olduğu yerde göz makyajını dengede tutmak en güzeli!

İletişime Geç
Merhabalar,

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?